Indická restaurace

Indická restaurace Maharaja se nachází vedle Magistrátu v ulici Sokolovská. Těm z vás, kdo se v Liberci moc nevyznají, bude stačit jako záchytný bod náměstí Edvarda Beneše nebo liberecká radnice, jejíž špičku lze spatřit nejspíš i z druhého konce Liberce. Z náměstí už restauraci nemůžete minout.

Celý název restaurace zní The Royal Maharaja. Význam pochází z indické kultury a dalo by se to přeložit jako "královský mahárádža". Mahárádža je titul používaný pro hinduistické panovníky. Proč získala restaurace takové jméno vám bude jasné již po první návštěvě. Na stůl vám zde přichystají doslova královskou hostinu. 

Restaurace je vybavena přesně tak, jako vypadají všechny restaurace v Indii. Dekorace tvoří přeměty dovezené právě z této posvátné země. Prohlédnout si tak můžete sošky buddhy, indických bohů nebo obrazy s tamními ženami. Zaručujeme vám, že při návštěvě restaurace budete nasávat indickou kulturu všemi doušky. Obslouží vás slečny převlečené v indických hábitech, poslouchat budete indické písně, jíst indické jídlo a všechno bude tak indické až se z vás stane Ind. Ne to samozřejmě přeháním. :)

Majitel restarace pochází z Indie a zřejmě sem přicestoval s celou svou rodinou. Indové se běžně pohybují v restauraci, jeden vaří v kuchyni, druhý občas osluhuje a někdy sedí celá rodina u stolu. Párkrát jsem je už takhle zahlédla a udivilo mě, že nikdo u stolu neřekl ani jedno slovo. Nevím, jestli je to pro Indy charakteristické, ale nejspíš vůbec během jídla nehovoří. Když to srovnám s Čechy, kteří se většinou schází v době oběda, aby projednali obchodní věci nebo jenom tak poklábosili, je vidět, jak se naše kultury velmi liší. Ale to už jsme odběhli od tématu. :)

Pokud budete chtít majiteli pochválit restauraci nebo kuchaře, jaké výborné jídlo vám uvařil, připravte se na to, že s češtinou u nich moc nepochodíte. Mluví výhradně anglicky a to i s celým personálem. Česky zvládají pouze základy a to jen často používané fráze v pohostinství.

Indická kuchyň se velmi liší od té naší a to nejen v jídlech, ale i ve způsobu stolování. Všechna jídla připomínají konzistencí guláš, ale jsou z úplně jiných surovin a dokonce i jiného koření. Hovězího se v Indické restauraci nedočkáte, za to vám ale připraví vynikající kuřecí nebo jehněčí maso. Pro vegetariány dokáže maso zasuplovat zelenina. Dalším chakteristickým znakem pro indickou kuchyň je ostrost. Indové milují chilli a všechno pálivé. Ti všímavější z vás si mohou prohlédnout u oken rostliny s malými chilli papričkami. Takže pokud milujete pálivé jídlo, je pro vás indická restauraci doslova rájem na zemi. A jestli nesnesete ani trošku chilli, nemusíte zoufat. Pro vás je v jídelním lístku připraveno několik sladších a krémových jídel, které jsou vhodné i pro děti. V této restauraci si přijde na své zkrátka každý.

Od pondělí do pátku se připravuje pro hosty polední menu, které je cenově výhodné. Na výběr máte zpravidla ze 4 a více jídel, z čehož si můžete obědnat jedno, dvě nebo dokonce tři jídla v mističkách na jednom talíře. Co se týče příloh, nejvíce si lidé objednávají placky Nan, které jsou naprosto dokonalé a daly by se jíst samotné. Vybrat si samozřejmě můžete i rýži, ale to Čechům přijde tak fádní, že si jí většinou neobjednávají. Do restaurace se většinou chodí, aby se vyzkoušelo něco nového. :)

Indická restaurace patří mezi mé nejoblíbenější a doporučila bych jí úplně každému. Pokud jste zde ještě nebyli, neváhejte. Určitě nebudete litovat. Pokud se zde chystáte na večeři, připravte se na to, že dostanete mnohem větší porci, než jaká se podává k polednímu menu. Většinou je toho tolik, že mají lidé problém svojí porci sníst. Tak se nemusíte bát, že byste odešli s prázdnými žaludky. Zároveň ale počítejte s vyšší cenou. Zatímco polední menu o jednom jídle vás vyjde na 80 Kč i s přílohou, večeře vás bude stát od cca 140-190 Kč + 40 Kč příloha. Ale za ten zážitek to fakt stojí.

restaurace

 

  

Navštivte také

Doména www.restaurace-skanzen.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 5788 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.restaurace-skanzen.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář